Πέμπτη 2 Απριλίου 2015

Με 3-0 νίκησε ο Άρης Βούλας τον Παθιακάκη - ήττα 2-0 του ΑΟ Βουλιαγμένης στα Καλύβια

Ο Άρης Βούλας πέτυχε τρία γκολ σε 12 λεπτά και καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, στην αναμέτρησή του με τον Παθιακάκη στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ.

Ο Παθιακάκης δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και δεν είχε ευκαιρίες (μόνο ένα σουτ του Ντρένοβα στο β’ ημίχρονο που απέκρουσε ο Ούσιος). Δεν υπήρξαν άλλες σπουδαίες συγκινήσεις…

Στο 32’ ο Μινάι με σουτ από πολύ πλάγια θέση στο πίσω «Γ» της εστίας του νεαρού Θωμαδάκη, άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 38’ ο Σιδερόπουλος με κεφαλιά μετά από κτύπημα κόρνερ του Τριανταφυλλίδη, σημείωσε το 2-0. Και στο 44’ ο Παπαγεωργίου με σουτ μέσα από την περιοχή, ολοκλήρωσε την «επαγγελματική» νίκη των γηπεδούχων.

Με τους βαθμούς της νίκης ο Άρης Βούλας παραμένει δεύτερος στον πίνακα κατάταξης με 67 βαθμούς, πίσω από τον Νικολακάκη που έχει 73.

Αντίθετα ο ΑΟ Βουλιαγμένης ηττήθηκε στα Καλύβια από την ομώνυμη ομάδα με σκορ 2-0.

Στην επόμενη 30ή αγωνιστική ο Άρης Βούλας παίζει εκτός έδρας με τον Αφιδναϊκό, ενώ ο ΑΟ Βουλιαγμένης υποδέχεται στο γήπεδό του τον Σαρωνικού Αναβύσσου.

Πηγή: 3vita.gr