Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

Γ' Εθνική, 4ος Όμιλος: Τα αποτελέσματα της 5ης Αγωνιστικής - Βαθμολογία

Παραμένει στην πρώτη θέση της Γ' Εθνικής ο Ιάλυσος με 15 βαθμούς πετυχαίνοντας την πέμπτη σερί νίκη επί της Επισκοπής εκτός έδρας (0-1).

Δυο βαθμούς πίσω ο Φωστήρας Ταύρου που νίκησε τον Ηλυσιακό με σκορ 1-0.

Με 4-0 συνέτριψε ο Αστέρας Βάρης τους Τράχωνες Αλίμου με τους τελευταίους να μην έχουν πάρει ακόμα βαθμό στο πρωτάθλημα, ενώ ο αγώνας του Ερμή Ζωνιανών με τον ΑΟ Γλυφάδας αναβλήθηκε.

Φωστήρας - Ηλυσιακός 1-0

Την 3η αγωνιστική ο Φωστήρας στάθηκε άτυχος αφού δέχτηκε το τέρμα της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Τρίγλια Ραφήνας.

Η μοίρα χρωστούσε κάτι καλό στο “Φονέα” και φρόντισε να του το δώσει στο ματς με τον Ηλυσιακό όπου οι Ταυριώτες με γκολ του Όγκμποε μετά
από τρομερή ασίστ του Κούτρου στο 88′ επικράτησαν στα τελευταία λεπτά με 1-0 της ιστορικής ομάδας.

Το συγκρότημα του Κώστα Ψυρόπουλου παίζοντας αρκετά καλά και τηρώντας το αγωνιστικό πλάνο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έφτασε στην επίτευξη της νίκης, με το Φονέα να παραμένει μόνος 2ος μετά την ισοπαλία της Τρίγλιας στο Ηράκλειο.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ νωρίτερα αφού στο 70′ το σουτ του Στάμου βρήκε το δοκάρι της εστίας του Κουρεπίνη.

Φωστήρας (Κώστας Ψυρόπουλος): Γιώρας, Καλημέρης, Μανάλης, Μαγγίνας, Παραράς, Χαλκιάς (79′ Σελμανάι), Λάσκαρης, Δωροβίνης, Ζαγοριανός,Ντάφλας (50′ Όγκμποε), Στάμος (81′ Κούτρος).

Ηλυσιακός (Μάρκος Μαυρομάτης): Κουρεπίνης, Σίσκος, Φούντας (72′ Χατζηγιαννακός), Συριόπουλος, Μπίρης, Αμανατίδης, Φλέγγας, Γκουτσούλας (90′ Παπαδημητρίου), Ξαγοράρης (63′ Σαμπανάι), Θανόπουλος, Πουλάκος.

Αστέρας Βάρης - Τράχωνες Αλίμου 4-0

Μετά από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα, ο Αστέρας Βάρης επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 του ΑΟΤ Αλίμου.

Οι γηπεδούχοι αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο έφτασαν στην νίκη πετυχαίνοντας δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι παρέμειναν ουραγοί στην κατάταξη.

Στο 12′ ο Κουριουκίδης και στο 17′ ο Νικολέτος έγραψαν το σκορ ημιχρόνου με τον Πασαλίδη στο 50′ με πέναλτι και τον Παπασάββα στο 70′ να διαμορφώνουν τελικό σκορ.

Αστέρας Βάρης (Βαγγέλης Γούτης): Μαρινάκης, Μητσόπουλος, Καραμπάς, Χόρτσας, Βασιλείου, Αγκόλη, Ανδριανόπουλος (46′ Πασαλίδης), Παπασάβας, Κουιρουκίδης, Χατζησάββας (60′ Καναβέτας), Νικολέτος (75′ Σκουρλής)

Τράχωνες Αλίμου (Δημήτρης Καλύκας): Μακρίδης, Κόπελας, Γιωργάκης, Αφράτης, Σαμιώτης, Κατσαδούρος (46′ Πέττας), Παυλίδης, Καραγιάννης (46′ Νικολάου), Καζαντζής, Σάμιος, Χρήστου (62′ Πετούσης).

Ερμής Ζωνιανών - ΑΟ Γλυφάδας (αναβλήθηκε)

Η αποστολή της Γλυφάδας δεν κατάφερε να ταξιδέψει με το πλοίο από την Αθήνα για το Ηράκλειο , λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούν σε όλη τη χώρα και δεν επιτρέπουν στα καράβια να κάνουν τα δρομολόγια.

Αυτό σημαίνει ότι η συνάντηση θα οριστεί άλλη ημέρα, γεγονός που θα το ανακοινώσει η ΕΠΟ.