Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2015

Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Α' Κατηγορίας ΕΠΣΑ - Βαθμολογία

Δυο ισοπαλίες και μια ήττα για τις ομάδες της Ηλιούπολης που εκπροσωπούν τα νότια προάστια στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣΑ.

Ρεορτάζ για τους υπόλοιπους αγώνες μετά το μεσημέρι της Δευτέρας 19/10.

Φωστήρας Ηλιούπολης - Χολαργός 3-3

Ματσάρα έγινε στην Ηλιούπολη ανάμεσα στον τοπικό Φωστήρα και το Χολαργό, με τις δυο ομάδες να ανεβάζουν το ισόπαλο ισόπαλο σκορ στο 3-3.

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους οι οποίοι στο 21′ βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 2-0 με γκολ των Λεπτάκη (5′) και Φάρου (21′).

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας έφεραν το ματς στα ίσια χάρις σε γκολ των Ασωνίτη Β. (αυτογκόλ) και Σπυρόπουλου στο 29′. Το ημίχρονο έκλεισε υπέρ του Φωστήρα με τον Σπυρόπουλο στο 38′ να γράφει το 3-2.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν σε όλους τους χώρους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 89′ με τον Στεργιάκο να διαμορφώνει το τελικό 3-3

Φωστήρας Ηλιούπολης: Μωραΐτης, Χρήστου (46’ Περώνης), Σκεμπές (72’ Καφαντάρης), Ασωνίτης Β., Νάσκο, Μπαρδάκης, Σπυρόπουλος, Σάχου, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (81’ Μπακιρτζόγλου), Φάρος.

Χολαργός: Καλαματιανός, Καζάκος Α. (46’ Λύρας), Κατσαρός, Σπυρόπουλος, Στεργιάκος, Πλεμμένος, Τζέλη, Χάλος, Κετσετζόγλου, Τασιούδης (57’ Χαρατσάρης), Καζάκος Π.

Νέα Ιωνία - Ηλιούπολη 1-0
Βοτανικός - Διάνα Ηλιούπολης 1-1