Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

Πρώτο τρίποντο για τον Φωστήρα Ηλιούπολης

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Φωστήρας Ηλιούπολης που επικράτησε με 2-1 του Ιάσονα Αγίου Φανουρίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν στην κατάκτηση της νίκης χάρις σε γκολ των Ασωνίτη Ν. στο 20′ και Λεπτάκη στο 30′.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 70′ με πέναλτι του Ι. Κωνσταντόπουλου με το 2-1 να μένει μέχρι τέλους.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Παύλος Κυριακουλέας): Μωραϊτης, Σκεμπές (80′ Τοπάλι), Χρήστου (65′ Νάσκο), Ασωνίτης Β., Φαρμάκης, Μπαρδάκης, Σάχου, Λεπτάκης, Ασωνίτης Ν., Σπυρόπουλος, Φάρος.

ΙΑΣΩΝ (Καλύβας): Κυρίου, Ρωϊμπάς (46′ Κολίτσι), Καράμπελας, Κωνσταντόπουλος Α., Χαλιάσος, Καριατλή, Μανδαμαδιώτης (82′ Δουληγερης), Λέσι, Μήνου, Κωνσταντόπουλος Γ., Ξενάκης (60′ Βασιλάκος).